Microsoft’tan yeni XP paketi

Microsoft’tan yeni XP paketi

Microsoft sonunda XP’nin hatalarını Ağustos ayında çıkaracağı Service Pack 2 ile gidermeyi planlıyor. Bu ek paket kullanıcıların en çok şikayette bulunduğu güvenlik sorununu gidermeyi amaçlıyor. XP’nin güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Mike Nash sadece güvenlik değil aynı zamanda bu pakette XP daha istikrarlı ve diğer programlarla daha uyumlu çalışmasını da amaçladıklarını belirtiyor. Anacak Microsoft çıkardığı her …

Microsoft sonunda XP’nin hatalarını Ağustos ayında çıkaracağı Service Pack 2 ile gidermeyi planlıyor. Bu ek paket kullanıcıların en çok şikayette bulunduğu güvenlik sorununu gidermeyi amaçlıyor. XP’nin güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Mike Nash sadece güvenlik değil aynı zamanda bu pakette XP daha istikrarlı ve diğer programlarla daha uyumlu çalışmasını da amaçladıklarını belirtiyor. Anacak Microsoft çıkardığı her sistemde sorunlar olduğu gibi, yine bu pakette de sorunların olması bekleniyor. Bu paketi aslında, XP Haziran ayında çıkarmayı planlıyordu, daha sonra Temmuz ayına ertelendi en sonunda XP Service Pack 2’nin Ağustos ayında yayınlanmasına karar verildi.

XP’nin çıkardığı bu yeni paket Internet aracılığıyla indirilebilecek, Internet den bu paketi indiremeyecek olan kullanıcılar için de XP kolaylık sağlıyor bu paket CD’lere basılacak, kullanıcılar bu yollarla yeni paketi bilgisayarlarında kullanabilecek. Windows XP Home Edition için Service Pack 2’nin boyutu 70 megabayt. Xindows XP Professional sürümünün güncellemesi ise toplam 92 megabayt’tır. Kullanıcılar isterlerse Service Pack 2’nin yeni teknoloji sayesinde güncellemeyi dosya dosya indirebilecek.
XP’nin güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı M.Nash sonbahardan itibaren Windows XP yüklü olarak satılan tüm bilgisayarlarda SP2’nin standart olarak bulunacağını da belirtti.

Microsoft işletim sistemi üretmeye başladığından beri en çok eleştirildiği konu güvenlikti, Microsoft’un başkanı Bill Gates, 2002 yılından itibaren firmanın bundan sonraki en önemli önceliğinin güvenlik olacağını ilan etti. Ancak daha sonra çıkarmış oldukları XP’de güvenlik sorunları yine baş gösterdi, bakalım yeni çıkacak olan pakette Microsoft XP kullanıcıları tatmin edebilecek mi…