Nokia’dan Üç Yeni Model

Nokia 5210, 6510 ve 7650 adını verdiği üç yeni model cep telefonu daha üretti. Renkli ekran ve kamera gibi özellikleri bulunan bu yeni modeller de Nokia’nın artık klasikleşen özelliklerini taşıyor. Değiş tokuş kapaklar, değişik melodi seçenekleri ve ufak oyunlara olanak sağlayan geniş grafik ekranlar bu yeni modellere büyük bir cazibe kazandırıyor. Bu modellerde göze çarpan  kamera Nokia firmasında yeni bir dönemin başladığının habercisi. 5210 ve 6510 adı verilen iki modeli hemen 2002 yılı başında piyasalarda görebileceğiz. Geniş renkli ekranı ile dikkat çeken 7650’nin de 2002 yılının ortalarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu telefonların da Nokia firmasının daha önce ürettiği telefonlar gibi büyük ilgi görmesi bekleniyor. Bu sayede cep telefonu sektöründe yaşanan durgunluğun aşılması ve  satışlar da yaşanan %10’luk gerilemenin düzelmesi bekleniyor.

Tarih: 31-12-2001
www.bilimveteknoloji.com

Hakkında Sem Vural

BilimveTeknoloji.com 'un kurucularından. 2001 yılından beri astronomi ve teorik fizik başta olmak üzere, bir çok konuda popüler bilim makaleleri yazıyor.

İlginizi Çekebilir

Hidrojenle 302 km/h’ lik Hız

Hidrojen temizliği ve evrende en çok bulunan element oluşu nedeniyle geleceğin en önemli enerji kaynaklarından …

Leave a Reply

Your email address will not be published.